Į pasimatymą su Nida Vasiliauskaite

2006 10 11

Mano didžiam džiaugsmui, penktadienį iš oro uosto mane pasiims gera draugė, bet šeštadienį aš noriu eiti į pasimatymą su Nida Vasiliauskaite. Nes ji puikiai rašo, o paskutinis jos apsižodžiavimas (apsikeitimas mintimis) su Ignu Brazausku, tiesiog gerai pralinksmino.

Spalio 10 d. Ignas leido sau parašyti, kad vyrai yra diskriminuojami mūsų universitetuose, pasitelkdamas šaltą statistiką kaip vieną atramų savo teiginiui pagrįsti. Statistiką, kurią kaip neginčijamą įrodymą naudoja ir mūsų lygių teisių lygintojai bei propaguotojai. Žinoma, iki šiol ta statistika rodė (ir greičiausiai dar rodo), kad moterų darbas yra mažiau apmokamas ar kad mažesnis kiekis moterų dirba vadovaujantį darbą (tad joms vadovauja vyrai), taigi faktai naudingi lygiavinei veiklai.

Praėjus tik dienai, Nida su vyrų nemėgėjos įniršiu griebia Ignui ir visiems galėjusiems pritarti jo mintims už klyno, ir gražiai sudėstyta kalba pasako, kad tas kas tarp kojų tabaluoja, aukšto mokslo negarantuoja.

„Mintis, kad mąstoma ne kelnėse ir ne kelnėmis, kad mąstymas ir gabumai neturi nieko bendra su lytimi ir, vadinasi, (jokia) lytis neturėtų būti faktorius priimant ar nepriimant į universitetą, diskriminaciją skelbiančiam ponui atrodo stulbinanti, neįtikėtina, absurdiška, nedovanotinai įžūli.“

Bet argi pirmojo straipsnio autorius taip teigė? Gaila, kad kiek pabodusi feministinė retorika naudojama svarstant mūsų švietimo sistemos trūkumus. Tos pastabos, kad vadinamos „zubrylos“ užima talentingų (tikrai nepriklausomai nuo lyties) vietas, nes jos (dažniausiai tai jos ir su tuo pirmiausia turėtų nidos kovoti) prisitaiko prie sistemos „tobulumo“, visai banalios. Žinoma, daug svarbiau užsipulti vyrų galimybes ginančią utopinę idėją, nei pagalvoti, kad galbūt Ignas ir kiti (vyrai vyrai) yra toje pačioje pusėje.

Ir pabaigai: gyvenimas rodo, kad partneris dažniausia būna panašaus išsilavinimo, tad gera naujiena Lietuvos diplomuotiems vyrams – jei jūs nemylit vyrų, statistiškai galėsite pasirinkti iš dviejų moterų.

PS

Nida, jei negali šeštadienį, laukiu kitų pasiūlymų.

Reklama

5 atsakymai to “Į pasimatymą su Nida Vasiliauskaite”

 1. doo Says:

  Nida teisi.
  Viskas teisingai. Merginų studijuoja daugiau nes jos protingesnės. Maždaug dukart :)

  emm. o gal visgi hmm.. kažkaip… kad ir kaip patiktų karštos moteriškos pozicijos..

  Gal tarkim, patekimas į universitetą nėra proto rodiklis. Veikiau Pirma – interesų rodiklis, antra – žinių ir įdirbio toj interesų srity. Tarkim, vidutiniai vyrams būdingesni interesai nelabai realizuojami dabartinėje švietimo sistemoje. Nebūtinai tai sistemos trūkumas. Tiesiog tam tikra adaptacija, kuri gal ir teisinga mūsų ekonominėj situacijoj, kai visi tenori į aptarnavimo sferą ir nebėra kam fizinio darbo dirbt. Gal išgelbės nuo baltarusių ir ukrainiečių antplūdžio :)

 2. antanas Says:

  Labai gera kryptis. Vyrai meta mokyklas ir dirba Dubline statybose. Tuo metu moterys triūsia doktorantūroje ir saugo skaisčias rūtas, nepraleisdamos progos “linksmai praleisti“ vakaro su į šalį plūstančiais pigių moterų ieškotojais britais ir italais. Juk mūsų vyrai tokie šalti ir neatidūs, neturi pinigų ir neišsilavinę.

  Velniop paslaugų sektorių. Žagrę lietuviui vyrui į rankas!

 3. xx Says:

  Nida, deja, i pasimatymus su vaikinais nevaiksto. Tad nesvaikite :P.

 4. bro1 Says:

  Normaliai ten Nida parašė viską. Egzaminai pakankamai objektyvus rodiklis reikalaujantis ir pastangų ir mąstymo.

  Kaip bežiūrėtum, tai daug objektyvesnis rodiklis, nei stojimo komisijos nuomonė, kad moterų universitete turi būti 50%.

  Ir tai, kad pakeitus stojimo tvarką į universitetą staiga stebuklingai įstos daugiau mąstančių žmonių, man neskamba įtikinamai.

  Kaip objektyviai patikrinti mąstymą, jeigu net žinių labai objektyviai patikrint neišeina? (Dėl nusirašinėjimo ir kitokio sukčiavimo).

  Be to… studijos universitete nėra taip, kad pakliuvai ir esi. Studijuojant irgi reikia ir mokytis, ir namų darbus daryti ir atsiskaitinėti už visą tai.

  Tiesiog iki to atsiskaitymo ir prieina žmonės, kurie jau ir iš anksčiau parodė, kad sugeba mokytis.

 5. Laikas Says:

  Nida normaliai niekad nerašo :-) Ji moka tik sudirbinėti, emocionaliai varydama ant oponento asmenybės, į argumentaciją kreipdama dėmesį tik tada, jei nieko negalvojant, galima kokį nors argumentą prikabinti ir viskas :-)


Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: