Dirty Dancing

2006 10 14

Dirty Dancing (1987), režisierius Emile Ardolino.

Gražus filmas. Šimtas minučių, kurios nesukels daug minčių apie klimato pokyčius. Jau filmo pradžioje pagrindinės herojė leidžia suprasti, kad čia pasakojama istorija bus kitokia:

That was the summer of 1963 – when everybody called me Baby, and it didn’t occur to me to mind. That was before President Kennedy was shot, before the Beatles came, when I couldn’t wait to join the Peace Corps, and I thought I’d never find a guy as great as my dad. That was the summer we went to Kellerman’s.“

Šokis. Filmo pavadinimas pažadėjo šokius ir dar nepadorius, tad šokama čia daug. Viešumoje lotyniški judesiai demonstruojami visko pertekusiems amerikonams gracingi, plastiški, o privačiuose vakarėliuose tampa gašliu kūnų glaustymųsi. Ir vis tiek šokiai. Buvę ant parketo neliks abejingi.

Muzika. Tiesiog melodingas geresnės muzikos garso takelis.

Vaizdas. Septinto dešimtmečio amerikietiška elegancija – kai žiūriu į tų laikų moteris, vyrus ir jų drabužius, mašinas, imu galvoti, kad mes kažkur toli, tokie sudribę, nušiurę ir apkiautę. O šiame filme kone kiekvienas kadras vertas fotografijos rėmelio.

Meilė. Tai meilės istorija, su standartine situacija: jis – prasčiokas, ji – mergaitė iš gerų namų. Socialinė atskirtis, kuri amerikietiškai gražiai įveikiama. Galbūt tai pirma priežastis nežiūrėti šio filmo. Tiesa, įprastai audringų meilės scenų čia nerasi, nebent nesibaigiantys šokiai ir yra ištęsta meilės sena.

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: